Yağ Yakan Detoks Suyu Tarifleri

0

İster yağlarınızla savaşmak için ister daha sağlıklı yaşamak için ister vücudunuzdaki toksinleri atmak için olsun içtiğiniz suyu evdeki malzemelerinizden faydalanarak kolayca kendinize çok daha faydalı bir hale getirebilirsiniz. Benim önereceğim bu tarifler yağ yakmaya ve ödem atmaya odaklı. Düzenli tüketirseniz etkilerini göreceksiniz. Özellikle en zor eriyen bel ve karın bölgesindeki yağlar için bu sular çok daha etkili sonuç almanızı sağlayacak. Süreklilik önemli, sıkılırsan diğerini geç ama devam et.Özellikle içinde tarçın olanlar şeker ihtiyacını azaltıp kış boyu tatlılardan uzak kalmanı sağlayacak. Özellikle tatlı krizleri yaşadığınız dönemlerde bu tarifleri dene. Midesi ile ilgili problemi olmayanlar için sirkeli tarifi öneririm. Ancak iki gün sonra ben düzenli içtim hiçbir faydası olmadı demeyin. Çünkü sadece detoks suyu yağları yakmaz. Maalesef ki oturduğun yerden zayıflamak diye bir şey yok. Bu tarifler destekleyicidir, bunların yanı sıra hareket etmeyi ve yediklerine de dikkat etmeyi kesinlikle ihmal etme.

1. Elma ve Tarçınlı Detoks Suyu :

1 adet elma
1 adet tarçın
1-2 dilim zencefil
1.5-2lt su

Elmaları dilimleyip, tarçın ve zencefille birlikte su dolu bir şişeye yada sürahiye koyarak bir gece buzdolabında bekletelim. Ertesi gün rahat rahat dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Gün içinde su biterse malzemeleri değiştirmeden su ilavesi yapabilirsiniz. Bu su metabolizmayı hızlandırarak özellikle karın ve bel bölgesi yağları eritmek için ideal.

Elma, bol miktarda içerdiği lif ile sindirim sistemi için ve içerdiği birçok vitamin ile vücut için çok ama çok faydalı bir meyvedir.
Tarçın, kan şekerini ve kolesterolü dengeleyici olması nedeniyle kilo kontrolünde etkili olur. Ayrıca antienflamatuvar özelliği ile de bağışıklık sistemini destekler.
Zencefil bağışıklık sistemini destekleyici özelliğinin yanı sıra bel bölgesi yağlanmaya yol açan kortizol hormonu seviyesini dengeler.

IMG_0868
2. Salatalık ve Limonlu Detoks Suyu

1 salatalık
1/2 Limon
1/2 portakal
Taze nane
1.5-2lt su

Nane yaprakları hariç tüm malzemeleri dilimleyelim. Daha sonra da su dolu bir sürahiye koyarak buzdolabında sabaha kadar bekletelim. Ertesi gün yavaş yavaş tüketin.

Salatalık vücudun su tutmasını engelliyor, tokluk hissi veriyor ve içinde bir çok vitamin var.
Limonda bulunan sitrik asit temizleyici bir etki yaratarak tüm sindirim sistemini temizler.
Portakal bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterolü düşürür ve vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.
Nanenin sindirimi kolaylaştırıcı özelliği vardır ve mideye de çok iyi gelir.

3. Elma sirkeli ve tarçınlı detoks suyu

1/2 elma
2 yemek kaşığı elma sirkesi
2 yemek kaşığı limon suyu
2 adet çubuk tarçın
1.5-2lt su

Elmayı dilimleyerek diğer malzemeleri ile birlikte su dolu bir sürahiye koyalım. Geceden buzdolabında bekleterek ertesi gün yavaş yavaş tüketelim. Midesinde sorun olmayanlar sabah aç karnına da içerse çok daha hızlı sonuçlar alabilir.

Elma sirkesi hem bağışıklık sistemini güçlendirir hem oldukça güçlü bir yağ yakıcıdır. Bunun yanı sıra sindirim sistemine de iyi gelir ve metabolizmayı da hızlandırır.

Bol sağlıklı günler 🙂

Share.

About Author

Leave A Reply