Kendinize Ayıracak Zaman Bulamıyorsanız – Sabah Mucizesini Deneyin

0

Sabah Mucizesi, Hal Elrod tarafında geliştirilmiş bir yöntem. Hayatında değişim yaratmak isteyen ve vakit bulamayan yazar, sabahları normal kalkış saatinden bir saat daha erken kalkarak kendi üzerinden çalışmaya başlar. Ve bu yöntem ile hayatı üzerinde oldukça önemli gelişmeler kaydeder. Bu yöntem ile ilgili bir kitap yazarakta kendisi üzerinde başarılı olan bu yöntemi daha çok insan ulaştırır.

Yazar, sabahları daha erken kalkarak kazandığı bir saati 6 bölüme ayırır ve buna SAVERS yani Kurtarıcı adını veriyor.

1. Sessizlik (Silence) : İster meditasyon yapın, ister dua edin yada namaz kılın kendinize odaklanmanın en iyi yolu sessizlik.

2. Olumlamalar (Affirmations) : Gününüzü geçirirken size iyi gelecek cümleler yaratın.

3. Canlandırma (Visualizations): Nasıl bir hayat istiyorsunuz? Tüm detaylarıyla canlandırın beyninizde. Hatta bir vizyon panosu oluşturarak gün içinde de isteklerinizi, hayallerinizi hatırlayın.

4. Egzersiz (Exercise) : Kendinize hafta içinde daha uzun zaman ayırabilirsiniz egzersiz yapmak için ama sabah saatlerinde dolaşımınızı hızlandıracak,  kaslarınızı harekete geçirip güne daha iyi başlamanızı sağlayacak egzersizler yapabilirsiniz. Koşabilir, evde ip atlayabilir yada esneme hareketleri yapabilirsiniz.

5.Okuma (Reading): Yöntemin yazarı sabahları 20dk’yı okumaya ayırmayı öneriyor. Bu 20 dk da 10 sayfa okuyabiliyorsunuz. Bu çok gözükmeyebilir ama bu şekilde yılsa yaklaşık 200 sayfalık 18 kitap okuyabileceğiniz anlamına geliyor ki bu da hiç fena değil. Belirli bir alanda seçerseniz bu kitapları da bir senenin sonunda o konu ile ilgili hatırı sayılı bir bilgi dağarcığına sahip olacağınız anlamına geliyor. Eğer kişisel gelişim alanında okursanız bir sene sonunda kendi gelişiminiz ile ilgili oldukça iyi bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

6. Yazmak (Scribing) : Düşüncelerinizi kafanızdan çıkarmak için yazmalısınız. Bunun için günlük tutmak ideal.

Bu verilen süreleri ve başlıkları elbette ki kendinize göre uyarlayabilirsiniz. Sabah normal saatinizden bir saat erken kalkmak ve uykunuzun en güzel yerini feda etmek kolay mı? Elbette değil? Ama eğer bir şeyleri değiştirmeyi gerçekten istiyorsanız, bir şeyler feda etmeden de böyle değişimler oluşmuyor. Ve yapılan araştırmalar da gösteriyor ki başarının anahtarı daha üretken olduğumuz sabah saatleri.

Share.

About Author

Leave A Reply