İyi Yemek Sevenler İçin Takip Edilmesi Gereken 10 Yerli İnstagram Hesabı

0

Farkındalık seviyemin artmasıyla yediklerim benim için çok daha önemli bir hale geldi. Eskiden sadece karnımı doyurmak için yerdim. Şimdi ise yediklerimin ve içtiklerimin tadı, sunumu, kokusu her şeyi ile bir bütün olarak tüm duyularıma hitap etmeli. İnstagramın da popülaritesinin artmasıyla artık yemek bloggerları ve gurmeleri daha gözümüzün önünde olmaya başladı. Hem yeni mekanlar öğrenmek hem de neyi nerede ne zaman yemek lazım olduğuyla ilgili oldukça işime yarıyor. Her ne kadar daha çok sağlıklı yemekleri tercih ediyor olsam da arada ufak tefek kaçamaklar yapma hakkını da verebiliyorum. İşin sırrı aşırıya kaçmamak ve yediklerini dengelemeyi öğrenmek.

İşte benim beğenerek ve ilgiyle takip ettiğim hesaplar. Liste çok uzamasın diye koymadıklarım olsa da hala bu konuda yazıp çizip paylaşan yerel hesaplar çok az. Oysa ki yemek kültürü açısından oldukça zengin bir ülke Türkiye. O nedenle hem yemek bloggerlarının hem de böyle güzel hesapların sayısının artmasını diliyorum.

@fahrigediz
fahri
Hem paylaştığı resimler hem de anlatımlarıyla sizi adeta içine çekiyor.Çok söze gerek olmadan takip edilmeli.

@gurmemehmetyalcin
gurmemehtyalcin
Az paylaşıyor ama paylaşınca da evet bu dedirtebiliyor. Hem yemek hem içki paylaşımlarıyla ilgi çekiyor. Ayrıca Gusto İçki Kültürü kurslarını da düzenliyor. En yakın tarihli kurs Ekim’de. Takipte kalmak gerek.

@harbiyiyorum
harbiyiyorum
Blogunda da oldukça işinize yarayabilecek bilgiler var Salih Seçkin Sevinç’in. Türk yeme-içme kültürü üzerine geziyor, çekiyor, yazıyor ve paylaşıyor.

@negezdik
negezdik

Hem geziyor hem paylaşıyor Alper Tolga. Paylaşımlarında sımsıcak fırından yeni çıkmış bir simit yada Michelin yıldızlı bir lokantadan müthiş bir sunum bulabilirsiniz.

@sonmastori
sonmastori
Sahibi İnci Özay Hatipoğlu. Bir estetik bir renk var paylaşımlarında. Kendisi bir şarap danışmanı ve paylaşımlarında doğal gıdalar ve natürellik ön planda. Takip edilesi hesaplardan bir tanesi.

@dilekita
dilekita
Genelde İstanbul ve gezip gördüğü yerleri sempatik bir anlatımla sunuyor. Kendi blogundan da daha detaylı dünya mutfağı önerilerini takip edebilirsiniz.

@gezenyer
gezenyer
Yediğim içtiğim bana kalmasın deyip sizlere ender lezzetleri kendi samimi perspektifiyle ulaştıran bir hesap Pınar Tezcan’ın.

@gurukafa
gurukafa
Paylaşımını yaptığı enfes tatlılar ve baştan çıkarıcı fotoğraflar ile diyetinizi bir sonraki Pazartesiye ertelemek isteyebilirsiniz.

@lezzetigram
lezzetigram
İzmir, İstanbul, Bodrum üçgeninde her telden lezzet önerileri sunan iştah açıcı bir hesap. Sizleri kimi zaman renkli bir dondurma külahıyla kimi zaman çekici mezeleriyle donatılmış sofralar ile şaşırtabilir.

@oguzyenihayat
oguz yenihyat
Hem gezip hem de yediklerini hoş resimlerle paylaşan bakış açısıyla da ayrı bir sıcaklık katan paylaşımlarıyla takip edilmesi gereken hesaplardan birisi.

Share.

About Author

Leave A Reply