2015 Sonbahar ve Kış En Yeni ve İddialı 10 Parfümü

0

Marilyn Monroe 1960 yılında bir röportajında  gelen ”Yatarken ne giyiyorsunuz?” sorusuna ”Sadece birkaç damla Chanel N°5…” diyerek zamanında hem oldukça bir sansasyon yaratmış hem de No°5’ı ölümsüzleştirmişti.

Bir kadın için parfümün her zaman yeri farklıdır. Ne hikayeleri vardır o parfümlerin. Kendimizi iyi hissettirir, özgüvenimizi yükseltir, yürüyüşümüzü, bakışımızı, havamızı değiştirir. Parfüm seçimlerimizde bizi yansıtır, kadının imzasıdır parfümü. İsimler unutulabilir ama kokuları silmek kolay mıdır?  Dünyaca ünlü markalarda kadınların bu tutkusunu daha fazla ateşlemek için her sene birbirinden iddialı kokularla çıkarlar karşımıza. Ah tabi bir de o muhteşem şişeler yok mu?

İşte 2015 sonbahar ve kışın için tercih edebileceğiniz birbirinden iddialı 10 parfüm.

1. Black Opium Yves Saint Laurent

Bana göre bu kışın en iddialı parfümü Black Opium. Çok çekici bir baharat karışımı ile oldukça kalıcı  modern, sofistike ve inanılmaz feminen bir koku. Parfümde kullanılan kahvenin inanılmaz çekiciliğine yasemin, kuş üzümü, armut ve turunçgiller eşlik etmiş.

Miu-Miu-50ml-bottle-box

2. Miu Miu Miu Miu

Ağustos 2015’de piyasaya çıkan bu parfüm heyecan verici şişe tasarımı ve kokusuyla al benisi oldukça yüksek. Odunsu ve baharatlı kokuları sevenlerin kesinlikle denemesi gereken tam bir kış parfümü.

Marc jacobs

3. Decadence Marc Jacobs

Şişe tasarımdan da hissedildiği gibi oldukça çekici ve feminen bir duygu veren odunsu bir parfüm Decadence. İtalyan eriği, iris çiçeği,Bulgar gülü, yasemin bazlı notalardan oluşuyor. Özellikle kış akşamları için oldukça uygun.

Jimmy Choo

4. Illicit Jimmy Choo

Tatlı kokulardan hoşlananların denemesi gereken bir koku. Önce baskın olan zencefil ve balı hissediyorsunuz sonra onların yerini amber, yasemin, turunç,  sandal ağacı ve Türk gülü yer alıyor.

Jo Malone

5. Mimosa & Cardamom Jo Malone

Jo Malone, bu sonbahar için üst notalarda kakule ve mimoza ikilisinin olduğu oldukça etkileyici bir koku hazırlamış. Aslında parfüm çiçeksi ama alt notlarından gelen Hint rüzgarıyla biraz baharatsı bir rüzgarda estiriyor. Deneyin deneyin.

tom ford (2)

6. Noir Pour Femme Tom Ford

Tom Ford Noir Pour Femme, vanilya,amber, portakal, gül, bergamot, sandalağacı ve yaseminden oluşan oryantel bir koku. Diğer Tom Ford parfümlerine kıyasla gündelik kullanıma da uygun farklı hissettirmeye seven kadınlar için ideal bir seçim gibi gözüküyor. Sadece şişe tasarımı biraz maskülen kalmış kokuya göre.

Dolce gabbana

7. Velvet Mimosa Bloom Dolce&Gabbana

Dolce Gabbana Velvet Mimosa Bloom oldukça etkileyici ve çiçeksi bir koku. Mimoza, bergamot, mandalina, portakal çiçeği esansı, menekşe yaprağı ve nergis notaları ile bu kışın en iddialı parfümleri arasında yer alacak gibi gözüküyor.

gucci

8. Gucci Bamboo Gucci

Gucci’nin yenisi Bamboo oldukça feminen bir koku.  Bergamot, sandal ağacı, zambak, amber ve vanilyadan oluşan bu parfüm çiçeksi ve odunsu kokulardan hoşlanan kadınlar için ideal. Sonbaharda lanse edilmiş olmasına rağmen kış aylarından ziyade ilkbahar ve yaz için çok daha uygun gözüküyor.

givenchy

9. Gaiac Mystique Givenchy

Givenchy kokularının hep bir oryantel ve gizemli bir havası olmuştur. Bu parfümde tam bu havayı yansıtan kendinizi özel hissettirecek pudralı koku. Üst notalarında hissettiğiniz iris, tonka ağacı ve tütsü.

estee lauder

10. Modern Muse Le Rouge Estée Lauder

Kokudan esinlenilerek şişenin tasarımı yapılmış olmalı çünkü sempatik, oryantel ve çiçeksi bir koku. İçeriğinde de gül, ahududu gibi kırmızı meyve ve çiçekler, vanilya, paçuli ve yasemin kendisini hissettiriyor.Günlük kullanım için çiçekler gibi uçuş uçuş, sevimli bir koku.

Share.

About Author

Leave A Reply